FactoryArt

NEZÁVISLÉ UMĚNÍ V PROSTŘEDÍ HISTORICKÉHO INDUSTRIÁLU

PODPOŘÍME TATO TÉMATA: POSKYTNEME PROSTOR: NAŠE OBECNÉ PREFERENCE:


PŘÍLEŽITOST, KTERÁ SE NEMUSÍ OPAKOVAT

V kontextu s osudem jiných továren vnímáme tu naší více jako kulturní dědictví, než výrobní areál. Projekt jeho revitalizace na horský resort FACTORYARD1842 s tím úzce souvisí, mnozí jej už znají.

FactoryArt je součástí FACTORYARD1842 - jde o to, že poskytneme část fabriky kreativním lidem s neotřelými nápady a hlavně odvahou k realizaci kultivovaných aktivit neformálního střihu, trochu bohémsky nesvázaných konvencemi a stereotypy. Nebo lze využít ateliéry, které jsou součástí projektu. Lhostejno zda jednorázově, opakovaně nebo kontinuálně, prostoru je dost.

Takové iniciativy sympaticky pulzují a doslova přitahují kultivované lidi, kteří se prostě nechtějí nudit a milují neformální dění. Naše fabrika je dostatečně velká, aby mohla poskytnout zázemí mnoha smysluplným nezávislým aktivitám. Není k tomu potřeba žádný velký byznys plán, nejde o podnikání a nenese to s sebou žádné investice. Jde nám o to, dát dobrým věcem volný průběh, experimentovat a zkoušet různé aktivity - zábavné nebo užitečné.

Velmi rádi uvítáme i odvážnější talenty, kteří by chtěli zkusit vlastní workshopy, nebo tvůrčí dílny. Design, umění, malé nebo velké věci, kdeco - vše dobré podpoříme. Chceme se bavit - pokud bude k vidění zručnost, dovednost a zápal, vhodný prostor se vždycky najde. Bez nájemného, o to nám nejde. Kdoví, třeba se povede vytvořit další novou kvalitu a příjemnou komunitu lidí, kteří se neradi nudí a pro které je kultura, coby kultivace ducha, těla nebo obojího zároveň, skutečnou zábavou. Dobré je, že i tyto malé nezávislé projekty mají podobné zaměření, jako ten hlavní - na volný čas a skvělý prožitek.

» podívej se, jak to funguje jinde

» více o nezávislých projektech